
Székely László díszlettervező
A Magyar Művészeti Akadémia Szőts István Mozgókép Műhelye 2012-től szervezi 52 perces portréfilmek és „In memoriam” összeállítások készítését akadémikusokról.
Portréfilm Székely László díszlettervezőről, az MMA rendes tagjáról.
Rendező: Petrovics Eszter, 2014.
Székely László akadémikus művészi alapállása szerint a díszlettervezés úgynevezett Gesamtkunst, azaz összművészeti alkotói létforma. Ebben benne van a szobrászat, festészet, építészet. A díszlettervező helyett a pontosabb kifejezés inkább a tértervező alkotó ember, aki a színpadi teret fölhasználja a dráma megvalósítására.
A művészt pályája során sohasem a tárgyak, hanem azok térbeli viszonylatai érdekelték; szerinte a mesterségbeli tudás fokmérője, hogyan tudja az alkotó a tárgyakat interakcióba hozni a térrel.
Felhívjuk kedves nézőink figyelmét, hogy 2017-ben a Mozi a Vigadóban sorozat vetítései új időpontban, 18.00 órakor kezdődnek.
A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
2017.03.22. | - | 18:00 |