Óvódásoknak
Választható foglalkozások:
- Házikótól palotáig: tervezd meg Tündérszép Ilona és Árgyélus királyfi házát
- Papírszínház
Ajánlott korosztály: 5 éves kor felett, nagycsoportos óvodásoknak
Ajánlott létszám: max. 30 fő / csoport
Időtartam: 90 perc
Foglalkozás ára: 500 Ft / fő
A foglalkozások egész évben igényelhetőek.
A foglalkozásokon való részvételhez előzetes bejelentkezés szükséges, a választott időpontot megelőzően minimum két héttel.
Értékelő kérdőív pedagógusoknak
HÁZIKÓTÓL PALOTÁIG
Tervezd meg Tündérszép Ilona és Árgyélus királyfi otthonát!
Lehet-e valós, ami mesebeli? Vajon mikor, melyik korban játszódnak bizonyos mesék? Lehet-e egy tündérmese az alap a lakókörnyezet és az ember viszonyának megismeréséhez? Miért nevezik a Vigadót Tündérpalotának?
A foglalkozás során Tündérszép Ilona és Árgyélus királyfi meséjét ismerjük meg a Pesti Vigadó Díszlépcsőházának alkotásain keresztül, majd formákat és színeket gyűjtünk, feltérképezzük, sőt, magunkkal is visszük az épület pompás díszítőelemeit. A mese és a ház formáinak ismerete után kreatív alkotómunka következik, Tündérszép Ilona és Árgyélus királyfi házikóját vagy épp palotáját készítik el a gyerekek a Pesti Vigadó épületének stílusjegyeit, alakzatait, színeit felhasználva. A foglalkozás során a mesék világából a realitásba vezet az út: megpróbálunk egy élhető, modern otthont teremteni a mese főszereplőinek, miközben ihletet merítünk a Vigadó és a mesebeli Kristálytiszta palota gyönyörűségéből (kortársítás).
PAPÍRSZÍNHÁZ
Fény- és árnyjáték Tündérszép Ilona és Árgyélus királyfi meséjéből
Árgyélus elindul, hogy megkeresse Tündérszép Ilonát. A királyfi a Kristálytiszta palota előtt találja magát. A király kertjéből eltűnnek az aranyalmák. Árgyélus becsapja a három ördögöt. De biztos, hogy így történtek sorban a mese eseményei? És kik azok az ördögök, mi az a Kristálytiszta palota, milyen aranyalmák tűntek el?
A Pesti Vigadó Díszlépcsőházában, Lotz Károly és Than Mór alkotásain megbújó mese részleteinek közös felfedezése után megalkotjuk a saját előadásunkat, sorba rakjuk a mese elemeit, elkészítjük a történet szereplőit, szöveget írunk, és egy közös játék során létrehozzuk saját adaptációnkat. A kreatív élménypedagógiai óra során tündérmesét fabrikálunk, selyempapírból vásznat barkácsolunk, és fény-árnyjáték formájában újraalkotjuk Tündérszép Ilona és Árgyélus királyfi történetét.