A kiállításon a magyar építő-művészet olyan részének bemutatását tűztük ki célul, amely a magyar téralkotás eddig még rejtett terület
A magyar belsőépítészet értékeit szeretnénk a felszínre hozni azért, hogy a belsőépítészek által készített rajzokon keresztül megmutassuk munkájuk szerepét és jelentőségét az ember által használt tér formálásában.
A tárlat áttekintés arról, hogyan változott az elmúlt hetven évben a belsőépítész tervező víziójának, a belső tér kialakításának rajzon keresztüli megragadása és ábrázolása. Szemléltetve ezzel egyben azt is, hogy a tér- és tárgytervezés során az emberi élettér, környezet alakításában mivel, hogyan és milyen minőségben foglalkozik a belsőépítész.
Garajszky József: Kékgolyó Étterem, Budapest, 1957.
A rajz a kreatív elme gondolatainak papírra rögzítése. Ezen belül a belsőépítész tervező rajzi eszköz és léptékskálája a legszélesebb az összes tervezőművészet közül. Nagysága és változatossága az építészeti belső tér megragadásától, a kézbefogható tárgyak megjelenítéséig terjed. Ez egyben kijelöli összekötő szerepét is, amit az építészet és a tárgyvilág között betölt.
A belsőépítész közösség ezzel a kiállítással járul hozzá a magyar építő-művészet kulturális örökségéhez.
Szervező: Magyar Belsőépítész Egyesület (MABE)
KÍSÉRŐRENDEZVÉNYEK
Június 7. Tárlatvezetés – Láng Judit (MABE elnök)
Június 14. Szponzori előadás „Sky Factory”
Június 21. Tárlatvezetés – Láng Judit (MABE elnök)
Június 28. Tárlatvezetés
Július 5. Szakmai nap
Július 12. Gyermek rajzverseny
Július 19. "Mi legyen a lábunk alatt? Természetesen Balsan szőnyeg!"
Szponzori Előadás
Július 29. Közös finisszázs a Kulisszatitkok ǀ színház kívül - belül című kiállítással